.

.

5 Aralık 2014 Cuma

Akıl, akıl, gel bana takıllll!-4

Sıra geldiiii artık son hallerine ''Akıl, akıl, gel bana takılll''  yazı dizisinin güzellerine ve benim kuzgunlarıma...

Bundan gerisinde aşama falan yok, hooop sonuca geçmişiz. En kötü ve bunalım aşaması fırınlamada. Öyle hikayeler okudum ki yandı yanacak onca emeğim çöpe gidecek, çatlayacak,içindeki folyo yüzünden yamulacak  diye bu yüzden fırınlama aşaması ben de çok sancılı geçti. Daha önce büyük parça fimo ile hamurdan bebek yapanların bebeklerini ellemedim, dokunmadığım için benimkiler doğru mu yanlış mı olduğunu bilemeyeceğim ama kendimce daha önce fimo ile yaptığım bir denemede kullandığım yöntemi devam ettirdim. Yani üzerlerini aleminyum folyo ile kapatıp 120' fırında 25-30 dakika pişirdim benimki buğulama oldu ızgara değil. Çıktıktan sonra denemek için yere atmayı, eğip bükmeyi, sertliğini kontrol etmeyi yüreğim kaldırmaz şimdilik sadece su ile yıkadım bişicik olmadı.Yani zor işler ama en zoru fırından çıktıktan sonra o folyoyu açmadan normal ortamda soğuması için geçirdiğim süreydi.(vernikleme konusunda bilgi ve deneyimim yok ama özellikle suratlarını verniksiz mat halleri ile daha çok sevdim, bu Paldum Dudaklı Kadınları yapmaya başlamazdan evvel 2-3 tane de broş denemem oldu, onların resimlerini de düzenler düzenlemez paylaşacağım, lakin tüm suratları oje ile kapladığım için pek içime sinmedi lakin geri dönüş yok, onları da asetonla silmeye cesaret edemedim sonuçta emek vermişim onca. Kimilerine kolay gözükebilir ama hiç bilmeyene herşey zordur bana da aynen öyle. (Vernikleme konusunda, piştikten sonra makyaj yapma ve sabitleme konusunda ya da rötuj yapma konusunda bilgim sıfır, bu konularda yorumları ile yardımları olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.)

Özetle; süslendiler, makyajlarını yaptılar, kıyafetlerini giydiler ve resim çektirip çerçevenin içindeki yerlerini aldılar. Hem çerçevemi hem de kızlarımı çok seviyorum bu halleri ile...
Huzurlarınızda 2014 Blogspot Güzelleri....

Her kadın güzeldir efendimmmmmmm, benim güzeller de azcık koca gözlü, paldum dudaklı da olsa güzeller işte yaaaa:))
Karakteristik bu güzellerin adını ''Paldum Dudaklı Kadınlar'' taktım, bu böyle biline:))

Neeeee? Gülyabani nereye mi gitti?

Ben bir tane daha gülyabani'ye başlayayım geleyim hemen, daha gerisi çok gelir bu başlangıçların beri ucunda ben olunca...8 yorum:

 1. Bunlara zaten gulyabani denemezdi bacım .Olsa olsa
  GEL YE BENİ denebilirdi. Neyse ad koymada geç kalmışım bari göbenk adı olsun .DİKKAT: (n) harfi yanlışlıkla değil bilerek eklenmiştir :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :))Teşekkür ederimmmm, ha haa beğenen de çıkıyor yaaa pek bir hoşuma gidiyor Ucibik koyacaktım adlarını ama dudaklar pek çekini geldi şekerim.

   Sil
 2. Ne emek Şule...Valla bravo. İyi uğraşmışsın. Müsadenle tek kusur bulacağım. Bu güzelliklerin fotoğraflarını şöyle daha büyük ekle. Bir de kolay foto düzenlemesi için befunkly.com diye biryer var onu kullanabilirsin. Çok pratik bir site ve bilgisayara indirmek falan da gerekmiyor. İşte yanları flulaştırma, netliği arttırma, fotoları döndürme ya da renklendirme çok şey var....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğraf konusunda ışık olursa bir iki çekim daha ekleyeceğim Saadetciğim, özellikle bazı esprili yanlarını yansıtamamışım bırak doğru çekmeyi bir kenara:))) Ve bugün ışığı kaşırdım pazartesi inşallah. O programın benzerini kullandım lakin konu ben olunca sıkılıveriyorum birden boğuş durla. Bir de blogspot eskisi gibi değil bazı resimleri ters döndürüyorum ki sizler düz görün ben se burada ters görüyorum:)) Bir tuhaflık var çözemedim, istediğim yere ekleme yapamıyorum vs. inan uzak kalma sebeplerimin başında bu sorun. Face de ööyle böyle idare ediyor da burada çok zaman alıyor picasa kullanıyorum ama onunla da düzeltme falan uğraşamıyorum, gayret edeceğim yine. sağol can..

   Sil
 3. Hani şu teeeee eskilerdeki kokoş madamlar vardı ya hemen onlar canlandı gözümde :)
  Nerden aklına gelir böyle güzel fikirler bilmem, sevdim bu madamları da :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tiplemeler zaten 1930/50 dönemi arası madam ve matmazeleri:)) sağol arkadaşım...

   Sil
 4. Saadet senden duyup befunkly.com a gittim ama anlayamadım hatta nereye tıklayacağımı bile anlamadım bakıp kapattım Anlatsana bana l
  lütfen...

  YanıtlayınSil
 5. Demek senin kocakarıları da kopyaladilar. Pes ama yahu. Çin e kapat blogunu nasıl yapılır bilmiyorum ama. Bunlar efenim fevkalade elit kokoş ve görgülü hatunlar belli. Pek beğendim. Çok çok emek vermissin her hallerinden de belli zaten ama azıcık daha yakından görmek isterim kendilerini.

  YanıtlayınSil