.

.

27 Mart 2012 Salı

Cızz Kutusu...


Bazı kutuların mekanizmalarını çok seviyorum. Bu da onlardan biri, bu mekanizmalar satılır mı bir yerlerde bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.Çok şey yapılabilir bu mekanizmaların boy boyları olsa. Mesela ben bu kutuyu bir yandan eşelerken bir yandan da  laptop kılıfı hayal ediyorum:)  Bu sevdiğim mekanizmalı kutulardan bir diğeri de ağız kısmı sıkınca açılan gözlük kılıflarıdır ki eskiden gözlükçüler suni deri üzerlerinde reklamları bulunan bu kılıflara koyup verirlerdi gözlükleri, şimdilerde hiç rastlamıyorum bulsam sırf o mekanizmaları için alacağım, onların da satış kaynağını bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim. Ben uyuduruklarını yaptım ama originali gibi olmuyor zamanla esneme yapıyor. Elimde bir tane var cızz kılıfına takım yapacağım onu:)
Neyse gelelim bu günkü konumuza; El emeği işleme bulunan vakti zamanında hoş bir kutuymuş. Benim değil ablamın, atarken havada kaptım sen napıyorsun, ne kadir kıymet bilmezsin diye:)) Hemen söktüm parçalara ayırdım. Aslında gönlüm tekrar işlemek isterdi üzerine çarpı işi birşeyler ama şu anda hiç tahammülüm yok, daha tedavi olamadım:)) Bu nedenle yine atarken kesip ayırdığım deri bir çantanın ön yüzünü uygun gördüm. Hem zarif hem şık hem de daha uzun ömürlü olacak.
Kutuyu lime lime parçaladım, heyecan yaratmayın tekrar  birleştirebileceğime ikna olmadınız mı daha? ;))

Metal kısmı paslanmış önce onu sprey boya ile gümüş rengine boyadım.

Bu aşamada arkasını neden söktüm acaba diye hayıflandım, illa parçalayacağım yaa:) neyse yaptık bir kere:)


Sonra deriden parça kesip işlemeli yüzünü kaplayıp, mandallayarak bir gece beklettim. sonra metal kısmı hariç tüm kutuyu monte edip üzerine bir ağırlık koyarak bir gece daha beklettim. Mekanizmayı yerleştirip, yıpranan iç derisini de yenileyip son yapıştırmaları yaptım ve bir gece daha beklettim. 3. gün sonunda bu hale geldi, ben çok sevdim, umarım eski sahibi de sevmez dee aaa bu benimdi demez. Hiç heveslenmesin söküp eski haline getirir ancak öyle veririm:)) Atıyordu haksız mıyım ama! 


22 yorum:

 1. süper olmuş fiammacım tamamen değişmiş, ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Noblesseciğim teşekkür ederim, temizlendi ve paklandı bir obje daha nihayetinde:))

   Sil
 2. haklısııııın verme tabii,bana ne laleden,benim arkadaşım Şule değil mi?Tabi ki onu tutarım.İy ederim.
  Şaka bir yana ellerine sağlık cann.
  Ben makinedekileri pcye yükledim ama yazmaya zamanım yok habire (ç)alıntı yazılar yazıp yazıp linkliyorum ama...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet yaaa şu resimleme işi blog dünyasının en sevmediğim yanı, benim asıl temizliği bilgisayarda yapmam gerekiyor bir gün onun başına oturup resimleri bir silebilsem oh diyeceğim. Teşekkür ederim arkadaşım Nalan:))

   Sil
 3. Off çok bi kıskandım, çok güzel olmuşş:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kıskanma can, daha iyileri senin olsun inşallah:)

   Sil
 4. Öyle olur, kıymeye biner:)) Sakın verme. Ellerine sağlık. Seni Face'de ''HADİ BAKALIM'' geri dönüşüm sayfasına kattım. Git bir iki resim koy da dudağı uçuklasın görenlerin:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım, benim genelde yaptıklarımın tümü geri dönüşüm:)) Ben bloğuma yönlendireyim onları başa çıkamam kii, face çok yoruyor beni aynı yayından defalarca çıkıyor çözemedim mi ne? Ama gidip bakayım belki bana fikir verir yeni geri dönüşümlere yol açar.

   Sil
 5. Fikir ve sonuç süper ellerine sağlık şekerim. Ama içindekini sevmediiiiiiiiiiiiim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Dİlekciğim, önemli olan mekanizmaydı zaten kullanışlı yanı orası

   Sil
 6. çok insan atardı bunu. Sen minik minik parçaları sök, emizle, yenile...Ne güzel baştan yaratmışsın kutuyu:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaten onlardan biri de attı Saadetciğim:) Teşekkür ederim.

   Sil
 7. Zinhar vermeyesin.
  Atıyordu zaten.Ne güzel olmuş,mis gibi.Cızz kullansam ben isteyecektim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Di mi ama:)) yaa başka amaçlara yönelik kutularda yapılabilir bu mekanizmayla ama genelde cızz kutusu bunlar Tülinim.

   Sil
 8. vallahi harika bişey olmuş ,cız kullanıcısı olarak pek sevdim:) Ellerine sağlık sevgiler fiammacım..

  YanıtlayınSil
 9. cız kutusundan benim de vardı bir zamanlar.değişim de şulemi tek geçerim.becerikli arkadaşım benim ellerine sağlık.cızı azalt emi.benim gibi 4-5 tane iç.çok öptümmmm

  YanıtlayınSil
 10. Hani parçaladım demişin ya bi anda "parçala Behçet" çıktı ağzımdaaan :)) Parçala parçala anacım, biraraya getirdiğinde çok daha güzel oluyor çünkü, bakim bendeki parçalanacakları ayırayım da, gelince önüne koyarım :)

  YanıtlayınSil
 11. içindekileri sevmedim ama ugraşıp yeni gibi yapmana bayıldım ablam bu aralar çok üretkensin birsürü konu kaçırmışımm şarj kutusuna bakmaya gidiyorum öptüm:D:D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mavişim teşekkür ederim:)) ard arda geldi ler can uzun işler bitince elimde sevindirik oldum:)

   Sil
 12. Kutu nefis olmuş ama cızz amaçlı olmasa daha da süper olurmuş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu ebatla başka birşey olmaz ki, cız bile kutu ile zor sığıyor, hani şöyle çok genişleri olsa bilgisayar kutusu yapacağım ama yok:)

   Sil