.

.

7 Temmuz 2012 Cumartesi

Zenginlik başa bela:))

Para bol olunca koyacak yer bulamazmış insan...

Şimdi al eve bir kasa, duvarı deldir kasaya yuva hazırla, banknotları sığdırmak için tıkış tıkış diz, gelen giden para istesin git odaya, gel odadan, zırt pırt kasanın kilidini aç, kilit gıcırdasın,kilidi yağla, şifreyi unutmamak için aklını sürekli sorgulaaa.. Amman kim uğraşacak onlarla her sabah koyarım birer deste oda kapılarına, gider gelir banknot çeker çeker harcarız:)))Bitince  ertesi sabah yenilerini koyarız fena mı?

Vallahi hayali bile güzel.. biz de zaten bu hayalle yola çıktık, mutfak kapımızı tutan eve nerden geldiğini hatırlayamadığım demir ağırlığın kabı çok eskimişti,  bu defa  salt yapışkanlı kağıtla kaplamak yerine esprili olsun deyip, böyle bir uyarlama yaptım. Üzerine bankacılık zamanımdan kalma mührü akıtıp bir de nazar boncuk iliştirdim.Son olarak sprey vernik sıktım lakin pek içime sinmedi parlak göründü gözüme mat olsaydı daha iyi olurdu ama toz tutmaz hiç olmazsa:)
Desteleri 100'lükten fazla tuttum, gün içinde sıkıntı çekmesinler:))


Bu da TLversiyonu ama bizim mutfağın kapısına en iyi 200 Euro'luklar uydu, rengi itibarıyle:))

Ben sevdim sevmesine de anne sultandan yana çekincelerim var, ne bu böyle şimdi diye dik dik bakmasın diye geceyi bekledim yerine koymak için:))


32 yorum:

 1. şuleciğim ay ben bu fikre bayıldım.her bakışta para görmek ne güzel hem de desteyle süper.kedicik için çok tşk.ler kedimi kendim bulmaya karar verdim o benim karşıma mutlaka çıkacak şimdi beklemedeyim.beni düşündüğün için çok öptüm seni ,bir yerlerde buluşup konuşmayı özledim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kedi için tamamdır canım mutlaka karşına çıkacaktır o senin, ben kara kuzuyu öyle paytak paytak görünce aklıma sen geldin:) EE gelelim destelerime, bankacılar uzak duramaz di mi paradan, geç bile kaldım eve böyle bişi yapmakta:))Dur bakalım yarın sabahki ev tepkileri ne olacak.

   Sil
 2. Sıcaktan bayılmış halde balkona attım kendimi...senin desteyi gördüm...çok güldüm.Çok hoş...ellerine sağlık...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Nefiseciğim:), ben de sıcaktan baygınım hele 3 gündür nem yüzünden balkonda bile durulmuyor ev daha serin:(

   Sil
 3. ahahahah fikre bayıldım!
  aha bunlar da ne?! diye açmıştım yazıyı :)

  mim cevaplarsan, bende mimin var :)

  YanıtlayınSil
 4. Sevdiğine sevindim OnTheRoadcığım, bu sıcaklarda aklıma ancak böyle çabuk bitecek işler geliyor:)) Devamı da gelecek diğer 2 oda kapısı için:))
  Bakim hemen neymiş mim'im, blogumdaki ödül ve mim yasağı en baştan beri var olduğundan mim'ini gelir sayfanda cevaplarım eğer kabul edersen:))

  YanıtlayınSil
 5. çok şeker olmuş... çok esprili. :))
  para parayı çeksin inşallah. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hımmmm sahicileri olsa hiç fena olmaz Ruşyenacığım, teşekkür ederim:))

   Sil
 6. böyle değişik fikirlere bayılıyorum :) çok da güzel olmuş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aycacığım teşekkür ederim, beğendiğine sevindim.

   Sil
 7. RESMİ GÖRÜNCE HAYIRDIR İNŞALLAH DEDİM AMA YAZIYI OKUYUNCA ESPİRİYE BAYILDIM HAYAL GÜCÜN HARİKA .

  YanıtlayınSil
 8. Oy oy oy nefis olmuş, para parayı çeker belki Fiamma' cım. Yani sahtesi gerçeğini... Süper olurdu dimi :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evvvett her gece bir peri mutfak kapısındaki o ağırlığı alıp gerçeğini bıraksa hiç fena olmaz hani...

   Sil
 9. Hahhahaa çok şirin olmuş gerçekten bir de pek zengin görünmüş :)

  YanıtlayınSil
 10. İlginç bir uygulama.Fiammacım Hazır paralarla oynarken talih oyunu dd oyna derim.Adresini mail atarsan hatıra hediyeni en kısa zaman da yollayacağım.Sevgiler canım..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Canancığım. Para ile oynanan talih oyunlarında hiç şansım yoktur benim:( Adresimi seve seve veririm yanlız ne olur ufacık seni yormayacak senden hatıra olacak bir şey gönder illa göndereceksen, beraberce eğlendik, merakla sonucu bekledik,güzel bir çalışmayı gördük, onun keyfi yeter bana canım. sevgiyle kal.

   Sil
 11. vay vay vay...eeeee, para çok olunca insan ne yapacağını nereye koyacağını şaşırıyor tabi haklısın kardeşim :) Harika olmuş canım, ellerine sağlık, zengin göstermiş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Işılcığım ben de şimdi senin kola şişelerini düşünüyordum:) face'den yazayım cevabını bari:)) Teşekkür ederim canım beğenmene sevindim:)

   Sil
 12. Ay alemsin valla Fiamma, nerden aklına geldi :))
  Zenginlik başa bela değil ayağa bela olabilir böylece, anne sultanın ayağı takılırsa :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne bileyim Banucuğum , benim de bu aklıma aklım ermiyor aniden geldi işte. Evdekiler ona alışık hatta bazen yapıştırdığım bir şeye ağırlık olsun diye alınca tırım tırım aranıyorlar nereye gitti diye. Daha farketmediler biliyor musun? Kih kih ya da muhattap olmak itemiyorlar:))

   Sil
 13. Hiiiç değeri yoktur arkadaşımın gözünde paranın:)
  Sakınmaz kimseden:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İhtiyacım kadar olsun, huzurumu korusun,en önemlisi kimseye el açtırmasın... Satın alamayacağı şeylerle zengin olmak daha güzel değil mi can?

   Sil
 14. Bir deste bana yeni araba almaya yeter,yollamanı bekliyorum canımmm

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kurban olurum canım benim, gökdelen çıkarım sana ben destelerle, yeter ki iste sen:)
   Bir yanımda üzülüyor yaa, ciddi:( Gelmiş geçmiş olsun can:(

   Sil
 15. gören dönüp birkaç kez daha bakacak kesin:))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evdekilerden hiç tepki yok Adadenizim, tepkisizlik iyi bişi mi bilemedim ama annem hasta kaç gündür:(, gözüne ilişmemiş olabilir çünkü ilk tepki ondan gelir genelde:)) Teşekkür ederim can, farklı versiyonlarını da yapacağım ama az zaman geçsin:))

   Sil
 16. "para var huzur var" diyorsun fiamma'cım:))
  harikasın:)))
  sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Asortikciğim teşekkür ederim can:)), parayı bulup huzuru bulamayanlar da var yemesini bilmeyenler de, yemek isteyipte engeli olanlarda, yani para eşittir huzur değil ne yazık ki..

   Sil
 17. Harika olmuş. Yaratıcılığınıza ve emeğinize sağlık.
  Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil