.

.

16 Mart 2013 Cumartesi

Bir hayalin yolculuğu...Ben bir hayal kuruyordum, hani o bitmez tükenmez hayallerimden:)) Daha dillendirmeden hayalimi blogunu keyifle okuduğu tatlı mı tatlı bir dost hayalime ortak olmasın mı? Ben bir karakter olarak bir çalışma yapsam diye düşünürken,  benim yaşlanmış halimi yapsan nasıl olur acaba demez mi? Sevinçle kabul ettim.
O ne güzel yürek, o nasıl bir teslimiyet veee tabiii bendeki  de nasıl bir deli cesaret... Öyle dolu dolu bir insan, öyle keyifle yaşayan bir insan ki onu benim kocakarılara uyarlayıp karikatürize etmek  hem  çok zor hem çok kolay... Üstelik bunu elimin altındaki malzemelerle yapmak, çizeceğim resmi de  kocakarılarıma  uyarlamak zorundayım, tırsmadım desem yalan olur bu aşamada. Beklentisi neydi, nasıl bir şey hayal eder bilmiyorum ama onun da iç dünyasında benim kadar deli bir yanın var olduğu kesin ki hayalimin başkahramanı oluverdi. Elinde bir sepetle hayal ediyordu yanlızca kendini, bloguna girdim, resimlerine baktım, yazılarını tekrar tekrar okudum. Başa döndüm, sona geldim kıştan kalma bir görüntüde karar kıldım, sonra vazgeçtim. Sonra yaklaşan mevsimi düşündüm, ben baharı onun bloguna girdikçe, doğayla bütünleşmiş o naif hallerini gördükçe ekran başında keyifle yanındaymışcasına yaşayan bir arkadaşıydım öyleyse keyifli uzun soluklu güzel kızının ve eşinin ve de kuzeninin birlikte olduğu bol kahkahalı bir günden yola çıkmaya karar kıldım.  Bloguna her girdiğimde güzel ve itinalı bir piknikle taçlandırdığı günlerinden biri olmalıydı bu ama pikniğe dair tek bir kare bile yoktu yazının içinde... EEE biz de ne yaptık hayal üstüne bir hayal daha bindirdik, kitapları, çayı, piknik sepeti ile sere serpe uzandırdık hayali  bir ağacın altına...
Saçlarını beyazlatmaya kıyamadım, gözlük takıp,  azcık da dişlerini döktüm yaşlandırmak adına, eee birazcıkta totosunu büyüttüm tabii o da benim kocakarıların genel özelliği... ama sen hiç yaşlanma güzel arkadaşım hep böyle kal, sesine yansıyan güzelliğinle...
Sevgilerimleee....

Günün farklı karelerine blogundan bakabilirsiniz:))Pikniği minyatürlerle destekledim...Ve tabii sepetsiz olmaz, sepeti de minyatür kendim yaptım.
Sepeti kendim diktim:))
57 yorum:

 1. Hadi canım, yok artık daha neler...
  Yani vallahi de billahi de ağzımdan çıkan laflar bunlar oldu. Bu kadar mı güzel olur. Yok tıkandım söylenecek her söz az kalır. Bir nebze yaklaşan şahane olabilir. Elmayı anladım :)) Portakal nerede :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim bunca iltifat o senin güzel bakan gözlerindendir. Portakal Ruşen'ciğimin midesinde herhalde:))

   Sil
 2. Siz tek kelimeyle harikasınız:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben tek kelimeyle haddimi aşan deliliği cesaretimle kabul ederim de harika değilim onu da bilirim Sevgili Fadişciğim.

   Sil
 3. Allahım Allahım.... Ruşencim sen misin buuuu :))
  Fiammacım harika ötesi birşey olmuş, bayıldık bayıldık, çok sevdiiiiik :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Banuuuuu benzemiş mi Ruşen'e kiiiii:))) Sevdiğine sevindim, Ruşen'e benzetmek çok zor ama onu anımsatacak objelerle bir resmin içine yerleştirdiğim kocakarıma Ruşen demek sadece benimki:))Beğendiğinize sevindim.

   Sil
 4. uzanmışım sepete, pardon kumsala... güneş damlar içime...kurumuş dudaklarımda unutulmuş bir beste, yaşıyorum aheste... dişlerim varsın dökülsün... bakınız fiyakam yerinde... :) kitaplarım, çayım, piknik sepetim gözlüklerim tastamam herbirşeyim... :)
  gelecekteki halimi çok sevdim ben...
  kocacık da sevdi... ilk aldığımızda öyle çok güldürdü ki bizi, hüzün kovalayan kuşumuz oldu bizim... bir kez de buradan çok çok teşekkür ediyorum Şulecim... ellerine, emeğine, yüreğine sağlık...
  yarın tatil günüm ve gün ışığında fotoğraflayıp paylaşabileceğim ben de... sabırsızlıkla bekliyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir zamanında bir tebessüm olabildiysem yüzüne ne mutlu bana Ruşenciğim. Çok teşekkür ederim ki bana bu imkanı verdin sonuçta ne çıkacağını bilmeden cesaretle...

   Sil
 5. Kalakaldım süper güzel olmuş ya bu konsept. Bayıldm bayıldım ve evet hiç tevazu yapma harikasın :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tevazudan değil be Ülkerciğim , kurs görmedim sadece elbecerisi ve hevesle yola çıkıp yaptıklarım bunlar benim bu yüzden büyük kelimeler kullanmaktan imtina ediyorum. Beğendiğine çok memnun oldum can.

   Sil
  2. Yetenek böyle bir şey işte bence. Kursa ihtiyacın var gibi de gözükmüyor burdan zaten şekerim :))

   Sil
  3. Teşekkür ederim Ülkerciğim:)

   Sil
 6. Öyle tatlı görünüyor ki Fiammacım bi deburadan bakayım dedim bakmışken de bir yorum bırakayım dedim ellerin, fikirlerin dert görmesin.

  YanıtlayınSil
 7. Harika bayıldım diyecek kelime bulamıyorum o güzel ellerin dert görmesin ablacım...

  YanıtlayınSil
 8. fiamma ablacim hayal gucun ve yetegin son noktasi bu sanirim herseyiyle o kadar dogal duruyor ki cok ama cok guzel olmus

  YanıtlayınSil
 9. Şuleciğim çok alemsin yahu:)) Kutunun üzerindeki görüntü beni benden aldı vallahi:) Evdekilere de gösterdim, başındaki örtüyü bile aynen yapmışsın, çok yaşa sen emi, kocaman sevgilerimle:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Füsuncuğum, teşekkür ederim. Ben gerek kumaş olarak gerekse düşündüğüm resimde kullanabileceğim objeler olarak yapabileceğimi yapmaya çalıştım, yoksa öz hakikisi öyle zevkli öyle uyumlu öyle naiftir ki diyorum yaa benimki deli cesareti:))

   Sil
 10. Maaaniiin aynı olmuş valla bloga gidip geldim de bayıldımmmm.

  YanıtlayınSil
 11. Amanini mamanin yazdığımı yayınlaya bastıktan sonra gördüm düzelt te millet bana gülmesin bari:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yok gülmez millet canım, neden gülsün:)el sürçer arasıra:)) Teşekkür ederim...

   Sil
  2. Yok yok kalsın düzeltmeyin gelip gidip gülecem :)))) maaniiinnn...

   Sil
  3. Gülsenciğim sen kendine de güleceksin bence, de bakayım Alanay diye niye yazdım benim bloguma, eğer Alanay'ın çalışmasını beğendiysen onun bloguna yaz kardeşimmmm:))Senin yorumunu da silmeyeceğim işte...:)))

   Sil
  4. Şu an yerdeyim :))))

   Sil
  5. Mamaninn ben de yerlerdeyim Gülsenciğim:))

   Sil
  6. Alanayı da bu sahada görmek isteriz :)) Sahi nerde O :)))))

   Sil
 12. Sevgili Şule'ciğim,bu delilik değil,hayal gücü fışkırması demek istiyorum.Hangi ayrıntının güzelliğini söyliyeyim,şaştım kaldım.Pembe gözlük,pembe terlik...Yaa çiçeklerin güzelliği...Ya da o rahat sere serpe uzanmak da nasıl bir şey...Unutmadan o saçlar gerçek mi?.Harika ötesi,tek kelime bayıldım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Sibelciğim teşekkür ederim.Saçlar gerçek değil yünden yapıldı:)) Ben sadece var olan bir resmi çizdim ki daha da süslüdür sahibi, çok daha itinalı ve detaylı yaşar ki hayranlıkla takip ederim her defasında asıl ondan yansıyan detayları... Pembe gözlük pek bir fiyakalı Mahmut abimin hediyesi bana onlar Nalancığımın eşinin.

   Sil
 13. harika!!! çok detaylı,itinalı ve manidar bir çalışma olmuş ellerinize sağlık...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Demetciğim beğendiğine sevindim.

   Sil
 14. inanılmaz güzel olmuş ellerine sağlık demkki oyum senindir:))))))

  YanıtlayınSil
 15. Marka olacak güzellikte bir çalışma. Tebrik ediyorum Alanay; sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Niye Alanaycığımı tebrik ediyorsunnnn, de hele bir bakimmmmm Sevgili Gülsenciğim:)

   Sil
  2. Bu tip karıştırmalarım öyle çoğaldıki Nalan gelsede anlatsa :))))
   Çok özür dilerim. (gülmekten ancak bu kadar yazabiliyorum ) :))

   Sil
  3. Ben de bir tek ben de o da bu kocakarıları yapa yapa sanıyordum vallahi ne yalan söyleyeyim sevindim azcık durumumun düzelmesine:))

   Sil
  4. valla bende farklı değilim ama en vahimi ara sıra adımı unutmam:))

   Sil
  5. Hoşgeldiniz Muazzez Hanım :))

   Sil
 16. Yok böyle bir çalışma, utkum tutuldu.....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili arkadaşım senin güzel bakan gözlerindendir, teşekkür ederim.

   Sil
  2. Senini güzel bakan gözlerindendir, teşekkür ederim arkadaşım....

   Sil
  3. Neden Ada ve Denize aynı yanıttan iki tane veriliyor. Müdavimleriniz olarak bunu bilmek hakkımız. :)

   Sil
  4. Bak Alanaycığıma yazdım Gülsenciğim, bu yazı her türlü el sürçmesine açıktır diye:)Ama ben de buna ek TTNET faktörü de var ki aylardır deli ediyor, farkında bile değilim 2. kere yayınlandığının:)) Sizinkileri silmediğime göre o da öyle kalacak:)) Ha haaaa:)) Batık Fiamma:))

   Sil
  5. :))) bu arada ada ve denize bir adet N harfi de bende hediye olsun :))))

   battı balık yan gider :))))

   Sil
  6. :)))Koca bir kahkaha attım sayende:))
   Ben Adenizinin ipini çekmedim Gülsenciğim, bu yazı dediğim gibi her türlü kendi eliyle yapılan el sürçmelerine açık:)),baştan beri o N nin eksikliğinin farkındayım:)) Arif Fiamma:))

   Sil
 17. al işte önce bu posta yorum yazdım ama yolladım mı emin olamıyorum zira gözüm yukarıdaki alanay kelimesini gördü:))
  ama bu muhteşem posta ve bu muhteşem çalışmaya bir kez daha yazarım ve eğer ilkini yollamışsam sen hangisini istersen onu yayınlarsın.ben ne yazıyorum ya biri beni. durdursunnn:)
  yazını o kadar keyif alarak okudum ki!hani hep diyordum mizahta çok iyisin diye yok fikrimi değiştirdim genel anlamda sen kaleminde çok iyisin.cidden.çalışmaya ise diyecek tek söz muhteşem olmuş fiammam.nasıl uğraştık o mink detaylarla.helal san helal...

  YanıtlayınSil
 18. Bu yazı hertürlü el sürçmesine açık Alanaycığım:))), teşekkür ederim güzel yorumuna...

  YanıtlayınSil
 19. harika harika her ikinizede maşalllah ellerine sağlık bayıllllllllldım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sevgili Esma Sultan:)) Ay bir tuhaf hissettim kendimi size hitap ederken bugün, Mıhlanan yüzyıl karakterimdi benim Esma Sultan:))

   Sil
 20. harika ötesi ne güzel bir arkadaşlık ki birerbir ruşen hanım sepetin üzerine uzanıvermiş :)

  YanıtlayınSil
 21. Harika bayıldım Ruşen hanımın bebeğine kendisini görmedim ama bebek çok güzel sen bu işi iyice geliştirdin sevgili arkadaşım bir sergi olsa da bende yakından görsem bu güzel hanımları.Sevgiler

  YanıtlayınSil
 22. hala guluyorum nasıl guzel bır sey bu boyle ellerınıze saglık

  YanıtlayınSil
 23. haha nasıl şirin bişey olmuş bu böyle :)))
  iğnedanlık olarak çok esprili olmasının yanında temsili olmasıda ayrı bir şirinlik katmış yaptığına... tebrik ediyorum harikasın :)

  YanıtlayınSil
 24. ben buna bayıldım yahuuu, ellerinize sağlık

  YanıtlayınSil