.

.

4 Mayıs 2012 Cuma

Misafir:))

Ayyyy misafirim vardı bugün benim:)) Hep Banu yazacak değil yaaa bugünde ben bol resimli bir yazı hazırlayayım değil mi ama?
Hadi başlayalım:Bugün balkonumda tatlı bir misafirim vardı:)) Pek eğlendik...
Bakar mısınız şuna nasıl da şirin nasıl da tatlı bişi:))

Pek de hamarat, eline örgüsünü alıp gelmiş...

Trikotaj makinası mübarek ördükçe örüyor, kıskandım vallahi...


Bir kaç saate kadar biter mi biter bu çileler bu gidişle... 

Kuşlar gibi bıcır bıcır da mübarek, nasıl şaşırmıyor deseni hayret ki ne hayret:))Bende boş durmayayım, balkon küçük malum, bir sepet lazım bu yünlerin dağınıklığına...
Taşa oturuyor, üşütecek bir minder getireyim bari totosuna...Kuşlara da bir yuva....

Bana da bişi lazımmm..... Ama ne?
Ahh bir bal latası, tam benlik:))....Hem de bu büyük olanı, takı askısı yaparım diye sakladıydım, küçük olanı ile daha önce bir minyatür çalışması yapmıştım hatırlarsanız, tuhaf gelecek belki ama aram çok iyi bu latalarla,arılar kadar olmasa da her baktığımda çok şey yaparım ben bunlardan deyip duruyorum:)) Kalk otur işin başına aradaki resimleri kaybetmişim bilgisayarın içinde bir yerden çıkacak ama bulunca eklerim artık.  Bölümlerdirdim latayı tahtalarla sonra zımparaladım, önce beyaza sonra da gökyüzü rengine boyadım. Çok seviyorum ben bu rengi, gökyüzü gibi , bulut gibi...


Bırakalım kurusun... Sonra verniklerim ben onu. Akıllandım, sprey vernik kullanıyorum artık:))Evdeki hamur katılaşmış bu yüzden fotopisini aldığım bir hobi odasını elime ne malzeme geçerse ki karton geçti bu defa biraz boyutlandırdım.

Ahhhh bir baktım bizim hatun kurulmuş odanın baş köşesine...

Pekii öyle olsun dedim, kuşları ve kuş evini de yerleştirip bugünkü öykülendirmeyi sonunda tamamladımOnlar ermiş muradına, haydi şimdi herkes bloğunun başına....


Sahi ne mi yapacağım bununla, vallahi pek düşünmedim böyle bir yolculuğa çıkmayı çok istedim sadece,  ne zamandır aklımdaydı  da yapmak üstelik,  hatta tam zamanını da söyleyeyim:))) 07 Mart 2012 Çarşamba, saat 10.44 (planlamadım ama epeydir yer işgal ediyormuş bilmeden beynimde, yaptım kurtuldum sonunda,  aklıma Badenin oyuncaklarından gidip gelip tırıklamak geliyor pis pis gülüyorum bizim eve transfer olan oyuncakları görüp yüzünün alacağı hali düşününce, dizerim raflarına ne tatlı olur değil mi? Hatta duymasın ilk teşebbüs onun için aldığım yumurta çikolatayı krize girince afiyetle yedim, içinden çıkan oyuncağı da  rafa yerleştirdim:))Ayyy ne cadı o ne cadıııı, görse ne yapar acaba?  Kesin el koyar bunlar benim der, iyisi mi ben o görmeden paketleyip kaldırayım:)) haberi bile olmasın....

Hepinize sevgiler...

29 yorum:

 1. Bayıldım.Hele hele yumaklarına bittim.Ellerine sağlık ablacım.

  YanıtlayınSil
 2. Nesliciğim teşekkür ederim. Öğretmenimiz iyii Küçükşeyler Blog sahibi Özden abiden öğrendik, daha önceki minyatür de de kullanmıştım:)

  YanıtlayınSil
 3. şuleciğim sürprizler kadını sessiz sessiz neler de yapmış ama çok güzel olmuş,ne kadar zevkli dimi bu minyatür işi ben çok seviyorum.gördüğüm bulduğum her küçük parçayı saklar oldum.canım ellerine emeklerine sağlık

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Surprizler Kadını haaa, ay akşam akşam güldürdün beni Allahta seni güldürsün tez zamanda elin düzele emi:))Odana bayıldım ve valla pek heves ettim, bir fırsat bulup nicedir şu benim sırça köşkü yenilemek istiyordum bakarsın bir surpriz daha yaparım nasılsa bulaştım ucundan:))

   Sil
 4. yazına da(her zaman olduğu gibi) yaptığın işe de hayran kaldım:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Noblessem ben de senin mail adresini arıyordum bloğunda sorun var Figen abla da yazmış, 3elmayı kaldır takip listenden ve bağlantından giremiyoruz sayfana, bir de virüs taraması yapıp, uyarıyı bildir. Piken çok güzel olmuş yazamadım oraya bari burda yazayım. çiçekleri merak ediyordum ne yapacaksın diye çok hoş durmuş ama yastık yüzü acıtır mı acaba o kurdelalar biraz sert gibi geldi bana.
   teşekkür ederim bu arada, bayağı eğlendirdi beni de bugün yaptıklarım:))

   Sil
 5. Bana sataşmadan rahat edemezsin değil miiii :))
  Boyutlandırma işini pek sevdim, becerikli hatunsun vesselam... lataya uygun tahtaları da nerden buldun, şimdi o rafları minyatür dikiş malzemeleriyle doldurmalısın bence :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kih kihh,rahat edemem rahatta vermem adama üstelik:))Kasnak için almıştım nalburdan inşaat çıtası diye satılıyor normal uçurtma çıtasının 3 katı eninde, ama zımpara işi falan gerekiyor ham çıta:))Yokkk minyatür koymam ben ona başka bişi yapacağım, paket yapıp kaldırdım (şifreledim):))Merak et bakalım şimdi:)

   Sil
 6. allahımmm ne misafiri diyorum ilk kez misafir gelmiş gibi :))
  ablacımmmmm bu masal gibi anlatmana bayıldımm ne kadar minnak ne kadar tatlı olmuşşş serpil ablam siz bu minyatür işinde aştınız vallahi:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mavişim, Vallahi Serpil konusunda haklısın can da benimkiler öylesine yapılan şeyler ama seviyorum böyle kompozisyonlar oluşturmayı. Şifreledim yazıyı misafir diyerek, misafir o kızçeydi:)

   Sil
 7. oo bayıldım, nasılda güzel,canlı bir masal,bir öykü gibi..Ellerine sağlık demek az geliyor sanki..

  YanıtlayınSil
 8. Ne güzel anlatmışsın sevgili Fiamma çok ama çok şirin olmuş,Özden beyin hayranıyım zaten.Bayıldım bu minyatüre.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Sabiha,Oooo ooooo Özden abinin izinden gitsek çok şey öğreneceğiz de ben muzur öğrenciyim kaytarıp duruyorum hazır malzeme kullanıyorum mesela, kolaya kaçıyorum, titizlenmiyorum, ölçü kullanmıyorum, benimkiler minyatür değil derleme ancak can.Yine de teşekkür ederim beğendiğine sevindim.

   Sil
 9. Dearest...this is too much..Amazing....I just love the miniature stuff & your Effort..Lovely!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım. sonunda sana türkçe öğreteceğiz:))
   ((((Thank you dearest.At last we teach you Turkish :)) ))))))

   Sil
 10. Çok şekersin sen yine :) Hem ellerine hem kalemine sağlık Fiamma' cım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ülkerciğim teşekkür ederimmm. Lara'n nasıl aranız düzeldi mi?

   Sil
 11. ellerine sağlık.. bayıldım.. gözlerimi alamadım...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sevgili Emineciğim, daha iyileri senin olsun inşalah.

   Sil
 12. Nakkadar güzel olmuş:))) Keşke ben de becerebilsem. Çok imrendim:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayatımda tanıyıpta tanımaktan büyük mutluluk duyduğum kişiler var, Rabbimin bana ödülü diye bakıyorum ben onlara, sen de onlardan birisin Nedretciğim. Nakkadar güzel olmuş kısmını alıp kabul edeyim lakin keşke ben de becerebilsem kısmını hiç duymamış olayım. Yaa ben sizden feyz alıyorum sen bana imrendim diyorsun inanamıyorum ben . Ben sana külliyen imreniyorum işte sana en net cevabım. Dün gece Düşlerimdeki İnciler arkadaşımın bloğuna ödülü ile ilgili kendimle inciler yazdım ve aklıma düştün, şahsen tanımadığım halde bazı insanları sevmek için kullandıkları tek bir kelime bile yeter diye...

   Sil
 13. Ne güzel bir şey olmuş bu böyle. Bize de gelse misafirin böyle hamaratı....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok hamarattır benm kızım Saadetciğim eli her işe yakışır, bir temizlik yapar sorma pirü pak olur her yer:))

   Sil
 14. Çok güzel olmuş Fiammacım hamarat misafirine ve küçük detaylara bayıldım.Sevgiler

  YanıtlayınSil
 15. az önce ekledim Fiamma geç kalmışım affet :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Konuyu anlamadım neye geç kaldı Gülsenciğim.

   Sil