.

.

29 Ocak 2013 Salı

MIHLANAN YÜZYIL-3


Yüz'er yüz'er yıllar geçmiştir, dünyanın ve dünyalının doğası gereği bu bir avuç insan aslında artık yaşamamalıdır ammm-maaa, amması var. Sarayda bu insanların yaşandığı yüzyılda yani olayların gerçekleştiği dönemde hiç kimse eceli ile ölebilememiştir. Entrikalar, entrikalar saraya hasbelkader giren, saray kapısından burnunu uzatan tüm erkeklerin kafasını yemiştir. Bu yüzden saray'da Sülüman dışında artık hiç erkek kalmamıştır. O neden yaşıyor o da bilinmemektedir. Geriye kalan kadınların büyük bir çoğu hatta neredeyse tamamı eli kanlı katiller, caniler, günahkarlardır eee yani kimler olacak bunlar, tabii ki haremin has  kadınları ve cariyeleridir, yani bir vesile ile saray'a  çocuk olarak girmiş katillik mertebesine 17 sine gelmeden erişmiş hatunlardır.. Tanrı normal şartlarda onların da her fani gibi canlarını alacak ve onlar da ölümü tadacaklardı ama cennete koysa cennetlik değillerdi, cehenneme vizesiz koysa ki bunu kıyamet gününden önce yapamazdı    orayı da karıştıracaklarını çok iyi biliyordu. Yine rahat durmayacaklar incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden kan dökmeye devam edeceklerdi. Bu nedenle sarayda kalmalarına göz yumdu ve varsınlar orada birbirlerini yesinler ben bir çözüm bulana kadar diye bu büyük sorunu öteledi. Sarayın kapıları bir daha açılmamak üzere  üzerlerine böylece kapandı. Dış kapı kulluğu görevi Kurtlar Vadisi Serisi oyuncularına verildi ki dışarıdan gelecek her türlü tehlikeye karşı can siperhane görev yapmakta ve bol bol biber gazı kullanmaktaydırlar. İç kapı kulluk görevi ise kırmızı cübbeli korumalardan alınmış Behzat C ekibine verilmiştir. Böylelikle Saray'ın etrafında kuş uçarken bile dikkatli uçmaktadır..

 Ve bir müjde ki ne  müjde!!!Nebahat Çehre yani hırçın Valide Sultanımız bile başlı başına vefat ettikten sonra gittiği yerde sorun teşkil ettiğinden , o da diriltilmiş ve saraya konmuştur. Böyle böyle gerektikçe başka dirilişler de olabilecektir haberiniz ola ki şaşırmayınız bu duruma, bakla falı öyle diyor. Dünyadaki ve ahiretteki düzen bu çözümle bozulmamıştır bozulmamasına da yüz yüz yıllar geçmiştir bu şekilde ve haremin kadınlarının dişleri dökülmüş yaş ortalamaları 80-90 lara varmıştır.... Yani eski güzelliklerinden artık eser yoktur...

Yıl 2013... Mekanları cennet olsun tüm iyi veya kötü, eli kana bulanmış veya karıncayı inciltmemiş erkekler Hakkın rahmetine ecelleri gelmeden kavuşmuştur. Yine de Saray parlak bahardan kalma bir güne uyanmıştır.
Hürrem Sultan da artık ne gam ne de tasa kalmıştır. Tabii sarayda halen ufak tefek pürüzler çıkmaktadır. Her zaman olduğu gibi yaa terastan savrulan saçları ile  Haliç'e bakmakta, ya da dairesinin kapısına gidip dışarıdaki sesleri dinlemektedir. 


Hürrem'im o bildik şivesi değişmemiştir. Sülüman Sülüman diye diye  eskisi gibi Sülüman'a  sulanmamaktadır, devlet işleri de zaten sarayın dışına taşındığından halvet'e falan da gitmesine gerek kalmamıştır.Hürrem nakışa merak sarmıştır,çok güzel kanaviçeler işlemekle gün geçirmektedir.. Ne yapıp ne edip vaktiyle Perşembe gününü resmi tatil ilan ettirmiş olmanın huzuru yayılmıştır yüzüne. Sarayda Perşembe ve Cuma  günlerinin resmi tatil olması nedeniyle Perşembe akşamları halvet faslı böylece  topyekun bitmiştir yani har har kalmamış Harem bu anlamda harem olmaktan çıkmıştır yani çocukların izlemesinde sansürlük sahneler Fiamma tarafından kendiliğinden imha edilmiştir. Bu Sülüman'ın da işine gelmiştir ki sarayda şiirler  yazabileceği güzellikte kimse kalmamıştır , o da, tebdili kıyafet istediği gece  Eleni'nin mekanına gitmekte ve vur patlasın çal oynasın eğlenmekte, doğan çocukları da böylece saray dışında kaldığından doğal ortamda korunmaktadır. Sair zamanlarda gerekmedikçe odasından çıkmamakta ve  boş zamanlarını bujiteri üreterek geçirmekte böylece hiç kimse ile karşılaşma lüzumu hissetmemektedir. Ara sıra Parga'lının kemanını alıp tıngırtmaktadır balkonda... Hazine ona yüzük, buna kolye hediye et, vezirin harcırahına zam yap derken tükenmiş  eskisi gibi değerli taşlar kullanamadığından biraz canı sıkılmaktadır bu duruma... 


Şimdi yine Hürremin odasına dönelim ve kulak verelim bakalım neler oluyor?


Fiamma'nın Notu: Arkadaşlar haftada 1 veya 2 yayın için söz verdim:) Yayınların tekrarı yoktur ancak geri gidip okuyabilirsiniz:))

Bu yazı dizisi HEDİYE Çekilişlidir.

27 Ocak 2013 Pazar

MIHLANAN YÜZYIL-2


Hadi bakalım başlasın, nasıl başlayacaksa şu Mıhlanan Yüzyıl:))

Bu öykülemede de ben anlatıcı olmayacağım, ha haaa sıyrıldım bu işten ki zor zanaat iki işi birden yüklenip bir taraftan kurgulayıp bir yandan da anlatım yapmak. Şartlandırıldığım dizilerden filmlerden edindiğim engin deneyime göre ortak olarak ansızın belirip insanları doğru yola sevk etmek için didinen,arkalarından bakıp üzülen kocaman laflar eden bir alim-düşkün-bilge- meçzup-iyi ruh bir zat mutlaka olmalı, yoksa tutmayabilir bu öykü ve daha ilk bölümlerde  çöpe bile gidebilir. Oysa bu  yazı dizisin de ne talihsizliktir ki böyle ''' Kardeeşşşşş, evlaaaattt....'' diye dolu dolu seslenecek  bir karakter bulamadım.  Var olanlar arasında da elimde bu  iş için harcayabileceğim bir tek karakter yok:(, bütçe el vermediğinden bir başka işi buraya transfer ediyorum mecburen anlatıcı olarak. Ve öykü aynen şöyle başlıyor o zaman...

Sarayın tam karşısındaki yedi tepe Istanbul'un en yüksek tepelerinden birinde çayıra yayılmış halde oturan bir dönem saraya kah doğum yaptırmak için ebe, kah ahu taşımak için bohçacı rolünde girmiş, kah saraydan çocuk kaçırmış Şirin Hatun  bir yandan işi ile eyleşmekte bir yandan da yeni dönemi anlatmaktadır.

 Bu kadın da kimin nesi,  ne işi var burada demeyin, oturuşuna bir bakın, beden dili nasıl da görmüş geçirmiş,yorgun, bezgin olduğunu fazlası ile anlatacaktır:)Bu kadını hatırlarsınız elbet, biz tanıyoruz bunu 10 marifette yarışmaya katıldıydı diyen sesleri duyar gibiyim. O geçti gitti şimdi hiç karıştırmayın oraları!


 Evet haklısınız tanıyorsunuz onu ama roller değişti, annem gibi takılıp kalmayın nicedir Yaprak Dökümündeki anneyi Huzur Sokağına, Aşkı Memnu'daki Bihter'i Fatma Gülün Suçu Ne'ye oradan da  İntikama montajlamaya çalışıyoruz:))(son rollerinde her ikisi de kötü roldeymiş, benim de kafam karışık bazı anlamlarda umarım yansımaz bu yayınlara bu karışıklık:) ) Hem bakın bakalım çamaşır mı yıkıyor bu kadın o tepeye oturmuş? 
Hayır, hayır, mesleklerinden en eskisine dönmüş fal bakıyor işte, bakın!  Kahin kadın artık bu! O da gel zaman git zaman vergiler yüzünden elini eteğini her işten çekmiş, dolayısıyla işsiz kalmıştır ve artık bakla falı açıp kendi geleceğine bakmaktadır. Ve kahin kadın anlatmaya başlıyor ben artık çıkıyorum aradan:)))

26 Ocak 2013 Cumartesi

MIHLANAN YÜZYIL-1

Evet efendimmmm, Mıhlanan Yüzyıl başlıyor...


Evet başlıyor başlamasına da ne başından, ne sonundan  ne ortasından ne de yeniden yazılıp başlıyor. Kaçık çorap gibi benim ucunu tutup yakaladığım bir yerden başlıyor işte...Fazla kafa yormaya ne gerek hazır var işte elde raitingi yükseklerden, bilmem anlatabiliyor muyum, koskoca arşiv var önümde daha ne olsun... :))

MIHLANAN YÜZYIL...

Jenerik Müziği : Anonim ağıtlar
Yapım Yılı       :2013
Seslendirme     : Herkes kendi sesiyle konuşacak ayrıca bütçe ayrılmamıştır.
Kurgulama  Ekibi : Fiamma ve karışmış kafası...
Mekan; Topkapı Sarayı, İç Mekan; Harem ve sarayın içi :))
Başroller : Sülüman(belki?,kimbilir, olabilir), Valide Sultan, Hürrem, Mahidevran, offff tek tek saydırmayın bana hiç seyretmediyseniz bile 1-2 sinin adına aşinasınızdır en azından tarihten ama ortak özellikleri kadınlar çoğunlukta ee mekan harem olunca...
Türü : (Türü???? Türüüü ne olsun, ne olsun?Buldum!!!) Belgesel!!! (İzlemeniz, izliyor veya izlemiyor olmanız da hiçbir sakınca yok tarihsel olarak yaklaşmayın yani yani :) Tüm yoller tüm karakterler gerçek dışı olup hakikaeti yansıtıp yansıtadığı bilinmemektedir. )
Süre : Bilinmiyor (Bilinmesi de mümkün değil diziye en son Yaprak Dökümünün Ferhundesi ilave oldu malum ama biz daha kendi seneryomuza almadık onu cünkü ne kadar iyi ne kadar kötü henüz bilmiyoruz. Yanlız, halen yayında süregelen dizilere baktığımda  fena halde Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisini  Caroline'ine takıldım, o ne kötü bir karakter Allahım , bir  köşede yakalayıp mutlaka saraya kapatılmalı diye düşündüklerimden...Baktık içinden çıkamadık hepsini fesh ederiz)
Teferruatlar sonradan çıkar, onları da eklerim altına, şimdilik bu kadar...

24 Ocak 2013 Perşembe

YENİ ÇEKİLİŞ DUYURUSU:))


Ben bu çekiliş olayını çok sevdim, çekiliş yapayım derken çektirmek bu olsa gerek:)) EE  benim uzun uzuuuuun yazılarım karşısında sizlerin de şikayeti yok hani:) hatta görüyorum ki tadı damağımda kaldı diyenleriniz, bitmeseydi diye düşünenleriniz bile var. Banu'yu ayrı tutuyorum ki o mutlaka söyleniyordur arkamdan ben yazdıkça hatta ne arkamdanı yüzüme söylüyor sık sık ''Deli misin, nesin sen'':)) diye...Ama halen ne olduğum hakkında az da olsa tereddütleri var ki, gelip laf yetiştiriyor bana, eee bak göreceksiniz az sonra  ''Uğraşma benle:)) '' der...

Neyse ben dediğini daha duymadan yapıp konuya geleyim. Bu kocakarılar seri üretime geçti ki şu aralar elimden düşmüyor, bloguma yayına göndermeye kalksam her birini  bunu da yaptım, bunu da yaptım diye hem blogumu kocakarılar basacak hem de sizlerin de benim de sıkılacağı bir yöne doğru gidecek paylaşımlarım. Hiç yayına göndermesem bu kere de blogcuğumu ihmal etmiş olacağım ki bu bana da uzaklaşmak şeklinde yansıyacak. Ben bunlardan hiç birini istemediğime ve sizlerde itiraz etmediğinize hatta zevk aldık diye ses verdiğinize göre sıcağı sıcağına yeni ve uzun soluklu bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdim. Süreyi bu kere uzun tutuyorum çünkü önümüzdeki dönemde yavrular tatile giriyor ve biliyorum ki bir çoğunuz onların peşlerinde koşup, gezdirecek onlara benden daha çok vakit ayıracaksınız. Bu süreçte vaktiniz varsa gelir okur ya da biriktirir topyekun okumaya çalışırsınız:))  Süre bu yüzden 24 Şubat 2013 yani 24 Şubat'ta çekiliş sonuçları açıklanacak.... Ben bu süreçte hafta da bir veya iki aynı başlıkla yazı yayınlayacağım daha fazla gevezeliğe el insaf yani değil mi ama:)).

Kural; kural yine kural olmak anlamında yok. Bloglarda veya face de duyurmak, tweet atmak (ki bu vatandaşla ben dahi tanışmadım daha), izleyiciler bölümünde beni takip eden yere yeniden üyelik yok, üyeyseniz çıkmak yok. Ben kendi izlediğim bloglarda bir sistem geliştirdim ilk bilmediğim zamanlarda ki biraz daha zor bir yol olduğunu sonradan fark ettim ama devam ettirdim  Blog Listem/1 ve Blog Listem/2 adı altında takip ettiğim bloglarda dahil, bir de direkt iletişime geçemediğimiz halde bir arkadaşımın blogu vasıtasıyla kendi sayfasına ulaşıp yorum bıraktığım veya eski yazılarımdan herhangi birine yorum bırakmış arkadaşlarım da dahil bu sefer ki çekilişe:)) Listeyi geniş tuttum yani  bu defa:) Ama halen ben yokum kendime yer bulamadım diyorsanız, yazın değerlendireyim, bu blogun delisi ben olduğuma göre ya dahil edeyim ya da edemeyeyim. Gülücük işaretleri yorumdan sayılmayacak ve yine eleği elime alır kötü yorumlara sansür uygularım bilesiniz.Maksat hoşça vakit geçirmek, eğlenmek...Yani yine bize özel, bizbize...

Gelelim bu çekilişe nasıl katılacağınıza:  Yine her zaman ki  gibi yorumlaşalım, gülelim söyleyelim. yani katılımcılar bu yazılardan yani çekilişe konu başlık altında yayınladığım yazılardan herhangi birine bir yorum bıraksın. Ama bu defa yorum farklı olacak çünkü ödüller çoktan seçmeli olacak ve hepsi eğer kabul ederseniz benim el emeğim göz nurum, severek yaptığım ve blogumda yayınladığım ve dahi yayınlayacağım parçalardan olacak...

Bunun için önce ödülleri açıklayayım.

1. 1 adet KOCAKARI

2. 1 adet KAFTAN ANAHTARLIK VE SİHİRLİ KUTU

3. 1 adet KALP İĞNELİK (İĞNEDANLIK) VE AĞAÇ BROŞ

Vee hal böyle olunca sizlerde yorumlarınıza ilave olarak  ''çekilişe katılıyorum,1 numaralı, 2 numaralı,3 numaralı ödüle talibim''  diye ekstra bir ilaveniz olacak. Her katılımcı bir ödül seçme hakkına sahip olacak. Hemen ilk yazıda seçim yapmanız da gerekmiyor son yani benim FİNAL adı altında yayınladığım yazıya kadar seçim yapıp kendi şansınızı yaratabilirsiniz. Yazı dizisi sonlandığında  ben de listeleri ona göre yapıp çekilişi sonlandıracağım ve hediyelerimi hazırlayacağım ki onların da bir kısmı ya daha ortada yok ya da  natamam:))
Kural olmayan  kural özetle  neymiş;
* 1 YORUM
*  FİNAL YAZDIĞIM YAZIYA KADAR ARZU ETTİĞİ HEDİYEYİ SEÇMEK VE YORUMUNA EK OLARAK 1,2,3 DEN BİRİNİ BELİRTMEK

Öyleyse ne yapalım, başlasın yeni yazı dizisi diyelim mi?
Peki ne ola ki bu yazı dizisinin adı: işte onu da açıklıyorum : MIHLANAN YÜZYIL... 
MIHLANAN YÜZYIL... Nasıll isim ama? EEE konuyu tahmin etmişsinizdir az çok, işte bu yüzden daha fazla merak ettirmeden hem yeni yazımız hem de  yeni çekilişimiz başlasın...
                                                             Hepinize bol şans diliyorum...20 Ocak 2013 Pazar

ÇEKİLİŞ SONUCU/ World Of-off ki ne offf Kartaloş Kokonalar Yarışması

Safinaz 'ı işe geri almak zorunda kaldım:( Maaş vemediğiniz için beni atamazsınız işten diye peşine takmış avukatları gelip kapıma dayandı:))
Sevindiniz değil mi? Sizi Safinazcılar sizi:))
Neyse biz de aramızda anlaştık tokalaştık ve çekiliş sonuçlarını size bildirdikten sonra İzmir'deki sakin huzurlu ve mutlu yaşantısına çekilecek.
Ben de kendisine yeni hayatında mutluluklar diliyorum:)
Gelelim çekiliş sonuçlarını açıklamaya:))

Safinaz    -  Hoşbuldummmmmm canlarımmmm, hoşbuldummmm. Beni siz yarattınız ama malum yarışma kehren bitirildi ve çekiliş sonuçları için bir gün daha Istanbul da kalmam da çok fazla ısrar edilince, eee ben de kırmayayım, sonuçları açıklayıp öyle yuvama gideyim dedim...
İşte Çekiliş Listemiz aşağıda :))

Listede adım yok diye kimse bana bulaşmasın, elimi bile sürmedim, Fiamma'dır mutlaka müsebbibi ;D
Bağırın, çağırın, tepesinde boza pişirin ama yakasını sakın bırakmayın, beni örnek alın:)))
Ahhh şu random icat edilmemiş olsaydı ben mutlaka torpil yapardım hepiciğinize ama sizi de bu random yaktı elimden bişi gelmiyor:))


Veee tebrikler, ADADENİZ'ciğim....

Şansın daim olsun....
Hepinize tekrar teşekkür ediyorum....
Sevgi ve Dostlukla Kalın....19 Ocak 2013 Cumartesi

ÖNEMLİ AÇIKLAMA/2013 Miss World Of- off ki ne offf Kartaloş Kokanalar Yarışması/Final

Sayın İzleyiciler,

2013 Miss World Of- offf ki ne offf Kartaloş Kokanalar Yarışması görülen luzum üzerine  Fiamma ve Huysuz Vicdan, Jenefer Lopez ve Uğurcan Çerez tarafından kurgulanan yayın heyeti tarafından iptal  edilmiştir. Sansansyona yer vermemek ve gereksiz fısıltıları önlemek adına İptal gerekçelerini heyet yazılı bir metinle sizlere ve basına  açıklamayı uygun bulmuştur.

1. Sunucu Safinaz'ın yarışmacılara kah sert, kah kıskanç, kah lauabali ve az da olsa bazı yarışmacılara sergilediği yandaş tutumu tespit edildiğinden iş akti süresiz fesh edilmiştir.
2. Birinci yarışmacı Kakılmış Hanım yarışmanın son günü kazanması halinde sonuçlar hafta sonu açıklanacağından kocasından izin alamayacağını beyan ederek yarışmadan çekilmiştir.
3. Yarışmaya Ankara'dan katılan İkinci Yarışmacı Dilberay Hanım juri üyemiz Uğurcan Çerez den torpilli olduğunu ima eder konuşması nedeniyle diskalifiye edilmiştir, kendisi bir alışveriş  çılgını olduğundan kazanabileceği para psikolojisi daha da bozacaktır ve  ailesinin de arzusu bu yöndedir.
4. Yarışmaya üçüncü yarışmacı olarak katılan Üftade hanım belki de kazanmaya en yakın adaylardan olmasına rağmen başvuru dosyası bulunamamıştır. Ön görüşmede gerek blog sahibi gerekse juri üyeleri ile mülakat yaptığı tüm odadaki kameralar izlenmesine rağmen tespit edilemediğinden yarışmacı vasfı olmayan bir yarışmacı olamsı sebebiyle podyumdaki yürüyüşü iptal edilmiştir.(Ahhh ahhh eğer dosya bulunsaydı olmuştu bu iş bunca yazı yazmazdık biz de haklıyız)
5. Dördüncü yarışmacımız Bilcevher hanım'a nerede yarıştığını bir türlü anlatamadığımızdan yarışma sonuçlarını açıklayacağımız gün stüdyoya gelmeyi kabul etmemiştir ve Ben evlenmeyeceğimmmm diye ağlamaktadır bu yüzden yaş riski nedeniyle fazla üstüne gitmeme yönünde karar alınmıştır, idrak gelişimi tamamlanması halinde bir başka yarışmamıza katılım hakları elinden alınmamıştır.
6. Beşinci seyircimiz sehven  torunu sahneye fırladığından  ay ne yazıyoruz biz, zaten yarışmacı  hiç olmadığından seyirci koltuklarına alınmıştır.
Sonuç olarak heyetin ortak kararı gereği; böyle gereksiz bir yarışma düzenlemenin ne kadar gereksiz olduğu kanaati oluştuğundan yarışma iptal edilmiştir.
Saygılarımızla,
Editörel Kadro adına
FiammaHuysuz Vicdan- Surprizzz!!!!!nasıl son ama:))))) Ne ooo? siz de oluşmadı mı bu kanaaat? :)) Nasıl bitecek sandınız sonunu buu oyunun?Safinaz'ın mızıklanmasından bıkmadınız mı? Herşey bir oyunla başlamadı mı zati, ne bekliyordunuz, kimdi gönlünüzdeki birinci?  Hayal kırıklığı mı yaşadınız yoksa:(... Yaşamayın hiçbir gün hayal kırıklığı, hangisi gönlünüzün birincisiyse o  öylecene kalsın istedik efendim ve şimdi Fiamma'yı bloguna çağırıp ben  de çekiliyorum huzurlarınızdan...

Fiamma          -Evet Sevgili Dostlar,Tek kanallı TRT döneminde televizyonda  Munir Özkul'un sunduğu haftalık bir program vardı. Her programın sonunda Munir Özkul sahneye gelir ve Thomas  Fasulyeciyan'ın bir repliği tekrarlanırdı. Ve her defasında ben ilk defa seyrediyormuşcasına hayan hayran zevkle son anına kadar seyrederdim. İşte şimdi bu repliği bu yarışmaya uyarlama görevi  çekilişe geçmezden önce bana kaldı.

Yarışma surpriz bir sonla biter ve perde kapanır zaten blog yazarlığı dediğin nedir ki aklına gelenleri, içinden geçenleri, biriktirdiklerini ve el emeklerini paylaşırsın? Yazarken, üretirken, yayınlarken, oynarken varızdır. Yokolunca da yazdıklarımız bu sanal kubbe de hoş bir seda olarak kalır. Bir zaman sonra unutulur gider. Olsa olsa eski yazılar arasında  soluk birer hayal olarak kalır.Göörüyorum hepiniz bloglarınıza  doğru koşmaya hazırlanıyorsunuz. Birazdan bu blog bomboş kalacak, ama işte o zaman yeniden yaşamaya başlayacak. Çünkü Safinaz'ın bir çığlığı bir yazıya  takılı kalmıştır, Kakılmış belki kuliste türkü çığırmıştır yüksek perdeden gamlı gamlı...Meşgale Hanım Bıcırığın peşinde koşturmaktadır loşlukta..Artık gerçekte kendimiz yokuz. .İşte bu hatıralar o sessizlikte saklandıkları yerlerden çıkarlar bir fısıltı halinde yine sahneye dökülürler.Gün ağarır, yeni bir yazının gölgesi düşer üstlerine ve PERDE!!!


Gelelim çekilişimize, o tabii ki iptal değil:)) Listem hazır, hazırladığım listeyi  kontrol edip, yayınlayıp randomla çekiliş yapacağım. Şimdi randomla tanışma vaktiiiii:) Çokk işim var benim çokkkk....Hepinize bol şanslar....
Bugün 24 e kadar olan katılımlar çekilişimize dahil edilecektir.

18 Ocak 2013 Cuma

2013 Miss World Of_ off ki ne offf Kartaloş Kokonalar Yarışması-6

(Editör/o ben oluyorum yani Fiamma:)))Cumartesi'nin yayınıdır haaaa, karambole gitmesin:) Bir günde iki yayın yapacaak karakter kalmadı bu seriye elimde:))


Safinaz             - Kızımmmm ne işin var senin podyum da. Kime diyorum ben! Sen kimin çocuğusun bakimmm. Gel buraya, koşma düşeceksin şimdi, nerde senin annen baban? Sen kime nanik yapıyorsun, ne ayıp, ne ayıpppp! Yok mu annesi babası bu çocuğun? Hiç böyle çocuk görmedim! Huysuz'un Uğurcan'ın çocuğu yok bildiğim kadarıyla, ayyy Jenefer'in kızı olmasın bu? (-Ayyy inşallah bunu da yarışmacı diye çıkarmazlar karşıma düşer bayılırım)
Meşgale           - Bıcırıkk gel yavrum buraya... Gitme o kadının yanına, öcü o, gel kızım gel!! Kıyamam ben sana, ağlama, yavrum. Korktun mu senn, çok mu korktun. Hanimiş annanesinin güzel torunu, hanimiş benim meleğim?
Safinaz              - Sizin çocuğunuz mu hanım? Ne diye salıyorsunuz ortaya?

Meşgale            - Gözlerin görmüyor galiba, benim çocuğum olacak yaşta mıyım ben tövbe tövbee!! Ne diye çocuğa bağırıyorsunuz hanım!!! Bak korkuttunuz yavrucağı, ağlıyor. Ne olmuş yani podyumu mu yedi çıktı azcık oynadı.Kimse bağıramaz benim kuzuma. Saatlerdir oturuyoruz burada sizin yüzünüzden, sıkıldı çocuk, alkışla alkışla, sessiz ol, sus kızım, suuuss... Oncacık çocuk oturamaz ki saatlerdir, yeter ama sıkıldık biz. Nasıl susturacağım şimdi ben bu çocuğu?Sus yavrum suss, sana kızmamış bak teyze yanlış anlamışsın.. Gel annanesinin gülü, gel kucağıma...

Safinaz              - Kızarım tabii hanım, bir hakim olamıyorsunuz çocuğa?
Meşgale            - Bak sana kızmamış yavrum bana kızmış, gördün mü bak:)) Şimdi ben de ona kızar, şaka yaptımmmm derim. Hadi ağlama kuzum, sus ağlama. Hani markete gidecektik yaaa en büyük çikolatayı alacam ben sana. Hımmmmmmm hımmmm hanımmm biz de sana kızarızzzz, sus bakimmmm bağırma bana, hımmmmmm!!!! Bak kızdım ben ona yavrum ,bak, hadi gidelim ağlama...

Safinaz              - Tamam kızdınız, kzdınız ben de çok korktum , anladık anladık hanım, hadi bırakın çocuğu da gelin yürüyün şu podyumda da kazasız belasız bu günü de bitirelim.
Meşgale            - Ne diyorsun sen be kadın! Demin podyumda çocuk yürüdü diye kızıyordun şimdi bana gel yürü diyorsun. Deli misin nesin sen, zaten hiç normal değil senin bakışların da dönük dönük. Tövbe, tövbe...
Safinaz              -Gel uğraştırma beni, zıvanadan çıkarma kadın, yürü şu podyum da ver selamını , al torununu git başımdan. Hadi gel, gell, tamam torununla gel, söz agucuk gugucuk yapacam ben ona, bak güle oynaya gidecek buradan.
Meşgale            - EE tamam o zaman. Bakk Bıcırık teyze seni çokk sevmiş gelsin podyuma diyor illa, hadi kızım gidelim, çikolata verir belki bize.

Safinaz              - (ayyy ayyyy  şimdi elimden bir kaza çıkacak!) Nerden geldin hanım, adın ne,bugün ne giydin? Çocuğu ver bak oradaki teyzeyi istiyor şimdi de, hadi kızım bak git sen otur seyret annaneyi.... Ayyy hanimiş annanesiiii!!! (Iyyyy!!!!)
Meşgale            - Hadi git kızım teyzeye. Hah, otur orda... Kızımın evinden geldik, o çalışıyor ben de işte bu hoppidi hoppidi toruna bakıyorum . Adım Meşgale.İşte bu dünya tatlısı ile meşgul oluyorum. Evden  apar topar çıktık, çocuk çikolata diye tutturunca vallahi kusura bakma ev hali öyle özel birşey giyemedim çocukta olunca. Sen de söyle kızım adını söyle bak teyze sana çikolata verecekmiş:) Hadi Bıcırık? Korktu sizden yaa ısınamaz şimdi öyle kolay.
Safinaz             - Ayyy yarışmaya geliyorsunuz üzerinize ne varsa sahneye fırlıyorsunuz öyle mi? Ha haaa hiç güleceğim yoktu. Hanım siz dalga mı geçiyorsunuz bizimle ciddi bir yarışma bu?
Meşgale           - Niye dalga geçecekmişim ki? Ev hali dedik yaa!!
Safinaz             - Ev hali ha!
Meşgale           - Evet, beğenemediniz galiba, ben de bilirim giyinip kuşanıp gelmeyi de zorla minnet rica getirdi ekip bizi buraya şimdi de sona yaklaştılar yaa adam beğenmiyorlar. Markete çikolata almaya çıkmıştık, ön koltuklardan seyirci eksiği varmış illa gelip alkış tutun dediler. Torun var dedim,olsunn o da çıp-.çıp yapar dediler. EE bütün gün çocuk evde sıkılıyor ben de değişiklik olsun diye getirdim öyle olunca.Fena mı ettik?
Safinaz              - Ayyy hanım inanmıyorum siz seyirci misiniz şimdi? Yani yarışmacı değil misiniz? Öyleyse ne işiniz var podyumda?
Meşgale            - Tabiii değiliz ya ne sandınız siz, ne işim olur benim yarışmayla!Çocuk fırlayınca ben de arkasından seyirdim.
Safinaz              - Ayyy inin podyumdan inin, Allah nasıl bilirse öyle yapsın sizi. Nasıl toparlayacağım ben şimdi yarışmayı? Hadi yürüyün hadiiii!!!
Meşgale             - Gel kızım gelllll bu kadın delirmiş, kolundan tuttuğunu yarışmacı yapıyor, kaçalım biz, kaçalımmm. Hadi koş, koş yapalımmmm...Geç oldu anne gelmiştir eve, hadi kızım hadiiii:))
Çekilişe katılmak için son günler ve şartlar 2013 Miss World Of _offf ki ne off Kartaloş Kokanalar Yarışması Başlıyorrr'da)

2013 Miss World Of -off off ki ne off Kartaloş Kokonalar Yarışması-5

Safinaz - Bu işin suyu değil cılkı çıktı resmen. ayyy Huysuz haklı, nerden toplamışlar bunları hepsi ayrı sorunlu hepsi türsüz, hepsi cinsss!!! Şimdi çağıracağım kadın resmen beni gerdi, davul etti içerde, haaa bitti mi gerginliğin geçti mi derseniz nerdeee efendim, nerdeeee çağırayım da siz de görün. Dayanamayacağım artık bu kadına ve bu kadarına bir an önce yürüsün gitsin hayırlısıyla yoksa dayanamayıp saçını başını yolacağım! Ayy şu kenara oturup sunayım ayakta hiç çekilmez bu kadın!!!
Vee huzurlarınız da BİLCEVHER HANIMMMMM...

Bilcevher  - Geldin efendim geldimmmm, yerler kaygan, ağır ağır yürüyeyim de bir sakatlık çıkmasın.
Safinaz  - Ağırdan alın  Bilcevher Hanımcığım ağırdan alın ben beklerim de yarışma beklemez.

Bilcevher   - Geldim, geldimmm. Hani nerde Kenan bey, göremiyorum? Neredesiniz Kenan Beyciğim?
Safinaz  - Kenan Bey bu yarışmada yok Bilcevher Hanım, demin size içerde de izah ettim, o başka bu başka yarışma! Bakın, Huysuz var, Uğurcan Beyefendi var, Jenefer hanım var.
Bilcevher  - Ayyy çok üzüldümmm, Kenan bey'in olmadığına, yoksa hasta falan mı?
Safinaz  - Hasta değil efendim, sıhhattelerdir umarım ama o başka kanalda, başka programda yarışma sunuyor.
Bilcevher   - Ahhh öyle miii? Ben onunla yarışmak için gelmiştim madem öyle bu yarışma olsun o zaman. Kim sunuyor bu yarışmayı Tamer Bey mi? Bak baştan söyleyeyim o kayan koltuklara binmem. Zaten Kenan Bey'den de rica edecektim ayakta yarışayım ben, oturamam o yüksek koltuğa diye.
Safinaz   - (Yaa sabır yaa sabır!!) Bilcevher hanımcığım size Tamer bey'i de açıklamadım mı ben o program bu program değil demedim mi!!!
Bilcevher   _ Ayyy niye azarlıyorsunuz ki? Belgesel mi çekeceğiz yoksa, bakın vahşi hayvanların yanına yanaşmam, korkarım bilesiniz öyle atraksiyonlu hareketlerde de yokum.
Safinaz  - Hayır,  Bilcevher hanımcığım, belgesel de çekmeyeceğiz endişelenmeyin vahşileşmedim ben de henüz!
Bilcevher   - Ayyy ayyy şimdi anladımmmmm, ayyy baştan anlamalıydım, çok özür dilerim sizdennn, önlükler efendim önlüklerrrr, hepinizde önlük varr bir örnek, yemek programına müracaat etmiştim siz geleceksiniz evlere sanıyordum ne bileyim ben. O program mı bu program?Yemek yapıp yarışacağım şimdi değil mi?
Safinaz  - Ahh Bilcevher hanımcığım, içim acıyor sizi gördükçe kızamıyorum da halinize bakıp bakıp. Onlar bizim iş kıyafetlerimiz, siz sadece yürüyeceksiniz podyumda, hadi şöyle bir yürüyün, soru falan da soramayacağım ben size, kıyafetiniz de eh işte zaten, zor kazanırsınız bu gidişle. Belli ki hatlar karışık yanlış yerdesiniz, hadi Bilcevher hanımcığım, bir gidip, bir gelecek, sonrada durup selam vereceksiniz, hepsi bu yarışma bitecek.
Bilcevher   _ Ayyy ne kolaymışşş, bütün yarışmalar böyle olsa hiçbirini kaçırmam, ödül kaç para Safinaz hanım, ödül kaç para? İki tur fazladan atsam, barajı geçer miyim?
Safinaz   - Geçersiniz, geçersiniz Bilcevher hanımcığım geçersiniz 3 tur atın isterseniz de 500 milyonu kapıp gidiverin olsun bitsin!!!!
Bilcevher -  Ayyy itiştirmeyin lütfen Safinaz hanımcığım düşeceğim şimdi, niçin itiyorsunuz arkamdan? Ben evlenmeyeceğimmmm, kimse evlendiremez beniiiiii, tanımam etmem o karşıdaki adamı, anladım şimdi stüdyoları karıştırdım  bennn ayyyy İMDATTTT!!
Safinaz  -  (Bir '' Biri beni evlendirsin'' programı kalmadıydı sormadığın. Aman evlenmezsen evlenme, Allah korudu Uğurcan'ı ama  yaktın sen beniiii Bilcevher Hanımmmm)

Çekilişe katılmak için şartlar 2013 Miss World Of _offf ki ne off Kartaloş Kokanalar Yarışması Başlıyorrr'da)

17 Ocak 2013 Perşembe

BEN KAZANDIM... BEN KAZANDIM...


Aman ne Safinaz'ı , ne yarışması, ne Kakılmış'ı? Benim ben, Fiamma... Unuttunuz beni iyicene:)) Öbür yarışma devam ediyor yok daha orada kazanan falan da asıl kazanan benim ama.
Bugün koştur koştur eve döndükten sonra ve aslen beklerken ama hiç beklemezken kapı çalınmasın mı? Bir adam kapıda elinde koca bir paket' bu paket size geldi'' demesin mi?  Biraz şaşkınım, üzerinde isim arıyorum ama tanıdık gelmiyor ilk etapta okuduklarım fazla  resmi geliyor üstelik:)) Önce alışveriş işlemini tamamlayıp paketi kaptığım gibi odaya gidiyorum ve bir telaş açmaya başlıyorum. Hazinem ne diye merakla, ilk kabından kurtulduktan sonra öyle güzel, öyle özel, öyle özenli  bir paket çıkıyor ki karşıma gel de aç açabilirsen. Ahhh merak sen nelere kadirsin bozduracaksın bana illa bu güzelliği...
Vee tabii devam ediyorum. İşte buuuuuuuu, KARDAN ADAMMM!!!
Çam ağacı çarpı işi, üzerinde minik çanlarla süslü, ağacın dibinde minik hediyeler kocaman elişi bir çerçeve içinde ve bir kenara kurum kurum kurulmuş kocaman  bir Kardan Adam. Yüzümde koca bir gülümseme, kalbimde kocaman bir sevinç... Çok severim ben kardan adamı, çocukluğumun en keyifli kış eğlencesidir... İçindeki çocukluğu ertelemeli, öteleyebilmeli, taşımayı bilmeli insan ileri ki yaşlara, hani benim yaşlarıma, hani inşallah ömür boyu sürer hepimizin içindeki bu çocuk halleri diye dileyebileceğim yaşlara... Belki biz biraz aşırısındayız blogcular olarak ama olsun, zararımız yok ki kimseye:))
Onu ilk gürdüğümde çok beğenmiştim, sonra bir çekilişte karşıma çıktı ve bana çıkmaz ki diye diye cılız bir ses verdim Sevgili Elişi Defterinin çağrısına ve bingooooooooo, 2013 talihlilerinin arasında ben de varım:))
İşte güzel bir anı olarak kalacak bu güzel hediyenin öyküsü buuu...

Teşekkürler Sevgili Elişi Defteri, bu güzel duyguları yaşattığın için....

(Laf aramızda sabırsız ruhum paketi öyle bir merakla açtı ki resim çekmeyi falan akıl edemedim ilk anda veeee bu yüzden hile yapıp tekrar aynı şekilde paketlemeye çalıştım, eee kimin öğrencisiyim ben: Safinaz'ınnnnn...

İşte güze hediyem...
Bir kalp ve bir dolu malzeme tabii bunlara da sevindim, özenle katladım re-kullanım için...

Kocaman bişiysin sennn!!! Resimlerde gördüğümden çokk büyük!!!


Vee başucuma astımmmm...
Odamın duvarları da açık yeşil, gelin görün ki bugün hava kapalı ışık yetersiz odada:( Yarın ola hayır ola, tabure üstüne çıkıp çekerim yeniden normal makinayla resmini ve o zaman eklerim ama sabırsızlandım paylaşmak için ne de olsa siz benim fotolarımdaki yüksek kaliteye alışıksınız ve mazur görürsünüz bilirim:))2013 Miss World Of- offf ki ne offf Kartaloş Kokonalar Yarışması-4


????     - Safişşşşşşşşş, Safişşşşşşşşşşşş nerdesin be cancağzım? Üffff üfff nerde bu kadın? Oğlum Safinaz hanım'a bir de sen sesleniver, kahveye bekliyorum bıraksın elindeki işi tez gelsin. Oğlum kime diyorum ben? Ayyy ne diyorum ben evde miyim ki Safiş'i kahveye çağırıyorum. Aklımı aldı bu kadın benim, 3 gündür sabahın köründe evden çıkıyor, gecenin yarısı dönüyor. Ahh ahretlik arkadaşım kötü yola düşmenden korkarım. Ne bu kadınlar böyle şıkır şıkır, neresi burası!!! Safişşşşş, Safişşşşşşşş nerdesin? Üfffff, üfffffff....

Safinaz  -  Ayy kim çağırıyor beni!!!(Aaa iyicene coştu bunlar, Saf-iii-naz derken bir de bana Safiş demeye başladılar. Bana öyle herkes Safiş diyemez bu ne samimiyet 3 günde ) AAAaaaaa Üffffftadeeeee, senin burada işin neeeeee?
Üftade   - Ahhh Safişim ahhhh, ne oldu sana, ne kapımı çalar oldun ne de kahve içer olduk beraber. Napıyorsun burada, neresi burası? Kötü yola mı düştün yoksa sen cola falan içmedin senet falan imzalamadın değil mi? Sakın Safişim sakın içme ne ye ne iç kimsenin elinden birşey... Üfffff Safişim üffffff son zamanlarda sana bir haller oldu, üff üfff.
Safinaz - Kendine gel kendine Üftadee, ne cola içtim ne de yol değiştirdim ben. Sunucu oldun ayol sunucu, blogda yarışma sunuyorum baksana, çokk iyi para teklif edince reddetmeyeyim dedim ben de o cevheri gördüler demek ki taş atıp kolum mu yoruluyor bak şurada. Bak bak Ülfiş şuradaki kadın var yaa Jenefer Lopez o juride, bir de Huysuz Vicdan var ki inan anlamadım neden huysuz derler ona ağzı var dili yok ayol. Üfiş bak ne diyeceğim iyi ki geldin, hemen şimdi seni apar topar sahneye çıkarıyorum, sakın bozuntuya verme sana ne sorarsam onu cevapla hatta sormam heyecanlanma diye ben toparlarım ortalığı, şu 3 juriden oy aldın mı tamamdır bu iş, birinci sen olursun, Tamam mı?
Üftade  - Ayy ilahiii Safişşşş:)))) Ama olmaz Safişim olmaz, ayy ben beceremem kiiii, göster bakimm nasıl yürüyeceğim, böyle mi, şöyle durup tam karşılarında şöyle estirik bir selam versem ayyyy olur vallahi, iyi ki gelmişim Safişşş:))) Makyajım nasıl, ayyy acele çıkmayaydım evden de daha yeni bir esvap giyeydim yaa. Üfff Safiş üfff neden  söylemedin daha önce bana da peşine takılkmak zorunda bıraktın böyle?
Safinaz   - Hadi Üfade, hadi acele ett, çağırıyorum seni artık sahneye, dediklerimi unutma!

Ve huzurlarınızda ÜF-ÜF-ÜFTADE Hanımmmmmm...


Safinaz    -  Hoşgeldiniz Üftade hanımmm, bu ne şıklık bu ne zerafett, bu ne mütevazilik, bu ne güzellik ,peri gibi süzüldünüz adeta Üftade hanım.(-Çaktırma Üftade!)
Üftade     - Ahhh teşekkür ederim, siz de ne kadar güzelsiniz, biz yarışmacılar ataç çıkarırsınız vallahi :))
Huysuz Vicdan - (Ayy dayanamayacağım sus sus nereye kadar,yedi sağırlar birbirini ağırlar, al birini vur ötekine, içim şişti bu nasıl yarışma, katanayı anlarım, kokonayı anlarım da bu kadar katnemlerini  nerden buldunuz bre insafsızlar??? Ben bile erkek halimle bu kadar katnem olamadım ömrü hayatımda...AYYY!!!)
Safinaz    - Üftade hanımcığım sanırım Istanbullusunuz, sanırım üzerinizdeki kıyafeti hani şu malum lüks mağazadan aldınız ve sanırım yarışmada iddialı adaylardansınız, değil mi Üftade hanımcığım.
Üftade     - Evet öyle Safişciğim iddialıyım ve çokkk heyecanlıyım, ayy pardon Safinaz Hanımcığım.
Safinaz    - Öyleyse sizi podyuma alalım ve şöyle bir podyumun tozunu attırın Miss World jurisi boy post endam görsün... Buyurunnn efemmmm şöyle buyurunnnn....(HAdi evde görüşürüz Üftiş:)))